Голова Полтавської ОДА назвав умови, які допоможуть «Укргазвидобуванню» отримати дозволи на розробку надр

На нашу думку цікава стаття вийшла в електронному виданні  ЕнергоЛайф.інфо

Євгенія Каблучка

 (фото: eircenter.com)
(фото: eircenter.com)

Сьогодні на апаратній нараді в облдержадміністрації обговорювали нафтогазовий комплекс Полтавської області. Зокрема про діяльності «Укргазвидобування» на Полтавщині розповів  представник компанії Олександр Кобеза. Керівництво області прокоментувало його слова та назвало умови, на яких державна видобувна компанія отримає нові дозволи на розробку надр.

На традиційному засіданні у голови Полтавської ОДА Валерія Головка 29 травня серед інших питань обговорили нафтогазову сферу області.

Крім загальної характеристики галузі, зробили акцент й на негативних сторонах ведення добувної діяльності на території області. На обговоренні був присутній директор газопромислового управління «Укргазвидобування» Олександр  Кобеза.

Мова зайшла про якість води та стан доріг. Валерій Головко зазначив, що завжди був лобістом державних компаній. Проте та шкода, яку завдає «Укргазвидобування» Полтавщині, – шокує Головка.

Очільник ОДА звернувся до голови Гадяцької райдержадміністрації Олексія Матюшенка із запитанням про стан води у Гадяцькому районі.

«У селі Плішивець зробили свердловину і завершили 5 черг водогону. По Плишівці питання вирішене. Село Будище – там можна зачерпнути воду і заправити нею машину. Там конденсат. Проте там свердловина вже пробурена, зробили чергу водогону. Можна сказати, що там питання також вирішене» – відповів Олексій Матюшенко.

Щодо доріг, то голова Гадяцької РДА зазначив, що кошти «Укргазвидобування» не виділяє на проїзні сільські ради. У приклад він привів Краснолуцьку та Книшівську сільські ради. Буцім то дороги там зробити не можуть за рахунок коштів, виділених на інші сільські ради, адже вони цільові.

Валерій Головко запропонував домовитися з «Укргазвидобуванням» про умови їх роботи, де компанія дасть висновок про стан води і доріг на території своєї діяльності:

«Іншого варіанту підписання позитивного висновку на подання дозволу на роботу немає. Жодного позитивного висновку щодо надання дозволу я не дам, поки не буде зроблений повний аналіз діяльності  «Укргазвидобування» на предмет екологічної безпеки і руйнування доріг»

Під час обговорення представник видобувної компанії Олександр Кобеза розповів про вирішення питання води у Сенчі. Олександр Іванович нагадав, що збудовані 2 водогони:

«Люди отримали якісну питну воду. Наше підприємство, сільський голова і райдержадміністрація брали на аналіз воду. Відхилень від показників немає»

Крім того,  виділили ще 3 млн грн, які підуть на вирішення питання води у Сенчі, адже потрібно зробити ще 2 водогони:

«Вартість цих водогонів – 2 900 тисяч. Виділили 3 млн, адже роботи можуть бути непередбаченими. Якщо кошти залишаться – їх витратять на інші потреби громади. Також виділили ще 3 млн 100 тис на інші питання розвитку регіону»

Олександр Кобеза зазначив, що Сенча – перспективний регіон. Тому там планують бурити свердловини за новим методом буріння,  тобто відходи одразу будуть перероблятися.

Загальну характеристику нафтогазовій сфері Полтавщини надала начальниця Департаменту економ розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко. Пропонуємо ознайомитися зі станом нафтогазових справ у 2016 році та потенціалом на 2017 у тезах:

  • Вуглеводневий запас Полтавської області – 370 млрд тонн умовного палива із захищених 928 млрд тонн, це майже 40%;
  • 98 дозволів на користування надрами використовують 28 підприємств;
  • Гадяцький район – лідер з видобування природного газу (1,7 млрд кубічних метрів);
  • Полтавщина добуває понад 66% (із загальнодержавного видобутку) газового конденсату, 44% – природного газу, 12% – сирої нафти;
  • 13,8 млрд рентної плати було акумульовано до державного бюджету у 2016 році;
  • Після набрання чинності закону №3038 за підрахунками 2016 року на Полтавщині залишатиметься понад 700 млн гривень;
  • План щодо нарощення видобутку у 2017 році передбачає збільшення обсягів газу на 4%, на 1% – нафти сирої, 1,2-1,5%  – газового конденсату.

ЕнергоЛайф.інфо

Категорії: Новини

0 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Content is protected !!